Bite Fight.hu: Wolf Rieder Klán [W.R]

Sziasztok! Itt mindent megtalálsz a Wolf Rieder Klánról ami csak érdekel!Ha valami hibát veszel észre csak szolj és megpróbálom orvosolni a problémát.A honlap szerkeztője: Saszta.

 

 Vérfarkassá válás

A vérfarkasság több úton is terjedhet. Harapással. Az áldozatot egy másik vérfarkas megharapja és, nevezzük ’kórnak’, eluralkodik rajta. De nem csak ez az egy lehetőség van arra, hogy valaki vérfarkassá legyen. Természetes úton is lehet valaki vérfarkas. Mivel nem élőholtak, hanem halandók, így két vérfarkasnak a gyermeke szintén vérfarkas lesz. Egy halandó és egy vérfarkas nászából is vérfarkas születik. A domináns vér a farkasé így a gyermek automatikusan örökli. Csak halandó emberek és félelfek között lehetnek vérfarkasok. A többi lény vagy olyan erős, hogy ne uralkodjon el rajta a ’kór’ vagy rögtön belehal.

Szövetségesek és Előnyök

  • Rengeteg előnnyel rendelkeznek a vérfarkasok. A hihetetlenül gyors gyógyulás. Képzeljük el, hogy a harci alakban lévő vérfarkas kezét 9 cm hosszan és 5 cm mélyen felhasítják egy késsel. Az a seb 6 másodperc alatt tökéletesen, heg nélkül beforr. Természetfeletti érzékek, de ez az előny hátránnyá is válhat, ha nem ügyelünk az erős fényekre vagy hangokra. Hihetetlen erő, ami igazán veszélyessé teheti ezeket a lényeket.

  • Szövetségeseket nem sokat találni a vérfarkasok oldalán. A Taurenekkel tartanak szorosabb kapcsolatot, ők tisztelik mind a három klánt, és ’Beo Gyermekeivel’ talán még szorosabb szövetséget, barátságot is kialakíthatnak.

Ellenségek és Gyengeség

  • A gyengeség természetesen az ezüst. Minden ezüst tárgy okozta seb, lassan gyógyul be. Míg a többi mágia vagy fém okozta sebesülés másodpercek alatt, az ezüst okozta sebek csigalassúsággal gyógyulnak, ráadásul eléggé fájdalmasak is. Az ezüst közelsége megrémiszti a vérfarkast és az érintése is kellemetlen a számukra.

  • Nem meglepő, hogy a farkasoknak eléggé sok ellenségük van. A vámpírok és az emberek egyaránt űzik, vadásszák őket, pusztán babonából, de ha az egyik klánt nézzük, akkor nyomós okból. A klánok között is pusztítás folyik.

Szervezet

A vérfarkasok szerveződése hasonló a farkasokéhoz. Három különböző klánba csoportosulnak és ezek a klánok is falkákra osztódnak élükön a falkavezérrel, aki a legerősebb farkas abban a falkában. A többiek egyenlő rangúak a csoportban.

Kinézet

A vérfarkasoknak eltérő alakjaik lehetnek.

  • Humán: Ez az emberi alakjuk

  • Bestia: Két lábon járó hatalmas farkas. 290-330 cm magasságúak lehetnek. Tömegük példányonként változó.

  • Lupus: A jól megszokott farkasnál alig eltérően nagyobb farkas.
    A szőrzetük (bunda, haj) mind emberi, mind vérfarkas mivoltában megegyezik. Az egyetlen kivétel a szőke. A szőke hajjal rendelkező vérfarkas sajnálatos módon nem létezik. De előfordulhatnak a farkas alakban szürke és nem kevés példányban hófehér esetleg foltos példányok is.

A Hold

A hold állása csak a vad vérfarkasokat befolyásolja. Aki nincs tudatában az erőinek és a fajtabéliségnek, az minden teliholdkor átváltozik Bestia alakba. De aki klánban született vagy klánhoz csatlakozott, esetleg egy magányos farkas lett a mestere, az könnyedén megtanulja, hogy kell uralkodni a teste felett. Az átváltozást a hold nem befolyásolja, és képes lesz a Lupus alakot is felvenni. A Hold már csak az erejére és a spirituális mágiáira lesz befolyással. Egy vérfarkas teliholdkor a legerősebb és újholdkor a leggyengébb.

Beo Gyermekei

"Mindent, amit a vérfarkasokról hallottál… felejtsd el. Mi nem írtjuk ki a halandókat holmi szórakozásból."                                                                        beo_eszme.jpg

Eszme

Beo Gyermekei a föld, a természet és a béke hívei. Minden tettükkel a természetet védelmezik, a gyengéket és a rászorulókat segítik. A természet számukra a legfontosabb. Segítőkész, védtelen lények, a harcot megvetik és elkerülik, ha lehetséges. Az élet a legnagyobb és legnemesebb ajándék, amit valaha kaphat egy élőlény. Nem vehetik el tőle.

A falka

A Falkában élő Beok békés, spirituális, törődő és gyengéd természetűek. Általában soha nem telepszenek le egy helyen, mindig járják a tájat, és gyógyítják a föld sebeit. Előfordul, hogy járvány, háború vagy más pusztító esemény során a Beok letelepednek egy kis időre, de akkor sem véglegesen. A falkában a falkavezér a legöregebb és legbölcsebb farkas. Őt Druidának hívják, és ha a falka Druidája elpusztul, akkor a falka legidősebb tagjai megidézik a totemállatuk szellemét. A szellem kiválasztja a legbölcsebb farkast, akit elfogadnak vezetőként. A Druida nem sok szerepet tölt be a falka életében. A fontos kérdésekben dönt és a súlyosabb sebeket látja el. A falka tagjai közösen vadásznak és kizárólag öreg és beteg állatokat ejtenek el. Igazságosan osztják meg az ételt egymás között, és az áldozat szellemének köszönetet mondanak. Harcmodoruk csak a védekezésből áll. Több farkasnak is fából, kövekből készült botja van, és kitűnően értenek a felderítéshez és az őrködéshez. Ritkán fordult elő, hogy egy Beo falkát megtámadtak vagy csapdába csaltak. Ritkán láttak Beo falkát harcolni, mert harc, vér és bonyodalom nélkül távoztak az ellenségeik elől.

 beo_alak.jpg

Egyedül

A magányra vágyó farkasok nem ennyire szelídek, mint társaik. Mivel egyedül éldegélnek és járják az erdőket, már nem válogatnak a prédában, de a szellemének megköszönik, úgy, mint a falkában élő társaik. Harcmodoruk is eltérő. Ők sem kedvelik a csatákat, de nem szelídek a harcban és nem vetik meg a támadást és az erőszakot. Az eszméjük is változott. Tisztelik a természetet, de elpusztítják azt, amit úgy gondolnak, hogy pusztít, árt a természetnek.

Alak

A Beok finom vonalakkal rendelkeznek. Farkasként is és emberként is mindegyik Beo rendelkezik valamilyen szépséggel. Lehet az testi, vagy szellemi szépség is. De a Beok soha nem élnek vissza ezzel. Emberként orvosok, esetleg gyermekekre vigyáznak a falukban, de mindig valami gyógyító és szociális tevékenységet keresnek.

Képességek

  • Egy normális vérfarkas rendkívül agresszív. Beo Gyermekei kevésbé agresszívak és ritkábban vesztik el a fejüket.

  • Másokra is képesek a gyógyító erejüket kifejteni. Halandóknál kisebb sebeket, vágásokat, horzsolásokat gyógyítani tudnak csupán egy érintéssel, de a nyílt töréseket vagy a súlyosabb vágásokat már nem. Viszont a természet, a fák és a növények sebeit azonnal be tudják vele gyógyítani.

  • Rengeteg mágiatudó kikerül közülük. Az elementális mágia minden ágát könnyedén elsajátítják, a természethez való kötődésük miatt.

  • Rendkívüli álcázó képesség. A természet meghálálja, hogy a Beok törődnek vele így elrejti a farkasokat az ellenséges tekintetek elől.

  • Megérzik ösztönösen az erdő, hegy és egyéb természeti helyek szellemét, így könnyebben feltérképezik a helyet és megtalálják a veszélyforrásokat, és természetesen a pusztítást is, amit azonnal nekiállnak gyógyítani.

    Bloodrage

    "Az élet egy szüntelen harc. Nem szól másról, mint hogy ölsz, vagy megölnek. Gyere hát! Élvezzük ki az életünket!"

     

     

  •  bloodrage_falka.jpg

    Eszme

    A Bloodrageknek nincs külön eszmerendszerük, mint a Beoknak. Őket csak a falkájuk és a személyes céljuk érdekli. Rendkívül agresszívak és önzőek. Mindaz az agresszivitás, ami a Beo gyermekeiből eltávozott az a Bloodragekbe került. Keresik a harcot, a veszélyt és a vérontást. A lételemük a pusztítás. Dicsőségként viselik el az összes sebhelyet, ami megmaradt a testükön. Eléggé ritka dolog az egy vérfarkason. Minden rémtörténet, ami a vérfarkasokról elterjedt, minden téveszme, minden kijelentés, hogy ezek egy eszetlen fenevadak, az a Bloodrage klán miatt van. Őket legtöbbször halandó csak harc közben láthatja, vagy épp a halála utolsó pillanataiban.

    A Falka

    A Bloodrage falka első látásra szervezetlen csürhének tűnik. De korán sem az. A Beokkal ellentétben ők csak ritkán vándorolnak el a területükről. Nagyon territoriálisak és minden áron megvédelmezik azt, ami az övék. Vedd csak el egy kölyök Bloodrage játékát… Azonnal támadni fog. A Falkavezér ez esetben a legerősebb és a legtöbb csatát túlélt egyed fog lenni, akit Vezírként szólítanak. A Vezír rengeteg előjoggal rendelkezik. Ő étkezik először, ő dönt minden kérdésben, bíró szerepét is ő tölti be. A Falka tagjai is különböző szerepet töltenek be. Vannak átlagos harcosok, felderítők, őrszemek, és a veteránok. A többi farkas a nőkből és a fiatal, még harcképtelen farkasokból áll. Gyógyítók nincsenek. Egy Bloodrage számára dicsőség harcban meghalni. Ha egy Bloodrage érzi a halál közeledtét még egy, utolsó harcot vív, egy hatalmas erdei teremtménnyel, a medvével. Ezt az állatot választották, amiért megadja nekik a dicső halált. A Harcmodor nem áll másból, mint őrjöngésből. Ezt látja a Bloodrage ellenfele. Igaz, hogy a Bloodragek rendkívül agresszívak de nem uralkodik rajtuk el. Egy rendkívül felbőszített és őrjöngő Bloodrage is képes tisztán gondolkodni. Természetesen ez csak olyannyira terjed ki, hogy képes megkülönböztetni az ellenséget a szövetségestől. Még senki sem látott egy Bloodraget elmenekülni a harc elől

     

  • bloodrage_eszme.jpg

    Egyedül

    Egy Bloodrage rengeteg okból vándorolhat magányosan. Agresszivitásuk miatt rengetegszer törnek be egy faluba, hogy kiéljék az agressziójukat, így a Bloodragek egy-egy ilyen támadás során megharapott és túlélt egyedek is lehetnek, akiket a faluból esetleg városból száműztek. Vándorolhatnak a saját falkájuk megalapítása érdekében is. És vándorolhatnak puszta önfejűségből. Magukra vannak utalva a vadonban így a magányos Bloodragek kevésbé agresszívak, mint a társaik. Sokkal toleránsabbak, hisz nincsenek ott a társaik, akik mellett harcolhatnának. Egységben az erő.

    Alak

    Ezek a farkasok izmos és szívós testalkatúak. Emberi formában is magas és zömök testtel rendelkeznek. Agyaraik nagyobbak, bundájuk sűrűbb, csontjaik erősebbek, mint a többi kláné. Harcra és pusztításra születtek.

    Származás

    Nagyon változatos a származásuk. Támadások helyszínén a túlélők vagy tudatosan harapják be a tagokat és születéssel is növelhetik a létszámot. A legváltozatosabbak a klánok között.

    Gyenge pont

    Nehezen lehet velük szót érteni az agresszivitás és az elállatiasodás miatt. Ők inkább ütnek, mint, hogy kérdezzenek.

    Képességek

    • A Bloodragek rendkívül agresszívek és ez az agresszivitás plusz erőt, szívósságot és gyorsaságot ad nekik. Egy átlagos vérfarkasnál gyorsabbak, erősebbek de nem eget rengető a különbség. A fájdalmat viszont feltűnően jól tűrik.

    • A fogaik és a karmaik olyannyira erősek, hogy kevésszer tört bele valamilyen tárgyba. Míg a Beo gyermekei karmai a kőbe és a vasba beletörhetnek, a Blackmoon klán fogai a vasat nem kedvelik, addig a Bloodrage klán röhögve tépi le a páncélokat az ellenfeléről.

    • Kitűnően értenek a harchoz. Mindenféle harcmodort, legyen az közelharc vagy kézitusa, könnyedén elsajátítanak, akár harc közben is.

    • Nem riadnak vissza a fegyverhasználattól, így értenek a vas- és a kő megmunkálásához. Kitűnő fegyvereket készítenek, de előbb döfik a mellkasukba, mint hogy kiadják a kezük alól. Így inkább használják a karmaikat és a fogazataikat.

    • Harc közben érzékelik az ellenfelük fegyverzetét, páncélzatát és magát a testüket is. Így, ha egy kezdő vagy egy figyelmetlen harcossal állnak szemben, nagyon gyorsan rájönnek a gyenge pontjára. Láttak már olyan Bloodraget is, aki egy ütéssel porrá omlasztotta az ellenfele vértezetét. Az oka persze a régi elavult felszerelés, de más nem tudta volna ezt megtenni.

      Blackmoon

      "Vért kenünk magunkra, és méreggel kísérletezünk. És mégis túléltük az idő vasfoga közötti őrlődést. Mire vagy még… kíváncsi?"

       

    • blackmoon_egyed.jpg

      A Falka

      Általában egy Blackmoon falka eldugott helyeket telepszik le. Eldugott és misztikus helyeken, például egy erdő sötétebb zugai, ami természetesen tőlük lesz veszélyes. Mivel nagyon kíváncsiak, ezért mindenhová szeretnek benézni. Legyen az egy ismeretlen barlang vagy emberi test. Így nem riadnak vissza az áldozatoktól, bátran veszik el mások életét, hiszen a tudás fontosabb, mint mások élete. A harcmodoruk mágiából áll, kedvelik a szélmágiát és a mérgeket. Nem egyszer láttak már Blackmoont, amint a szél segítségét hívta, savval és méreggel itatta át, majd egész seregeket pusztított el ezzel a halálos gázzal. Kedvelik a közelharcot is, de a Bloodragekkel szemben ők művészien harcolnak. Minden cselekedetük mesterien kecses és pontos, és nem vetik meg a többi fegyvert, például az ostort sem. A falkavezér náluk is a legöregebb és legtapasztaltabb farkas, akit Prófétának neveznek. Az ő dolga a tanítás és a fontosabb kérdésekben a döntés. Rituálékat, rítusokat vezet, amikhez leginkább áldozatok, vér, füst és kavargó sötétség társul. Ahány falka annyi féle rituálé, amiknek ugyanaz a szerepe: védelem a gonosztól. A sok sötét tudás következményei ellen készültek ezek a mágikus rítusok, amik eddig megvédték a farkasokat.

    • blackmoon_totem.jpg

      Egyedül

      A magányosan vándorló Blackmoon nem különbözik sok mindenben a falkában élő társaitól. Szinte csak annyiban, hogy ő egyedül van. Saját falka alapítása és, vagy a tágabb tudástér, a tanulás vezérli őket, amikor útnak indulnak. Egy Blackmoont nehéz lesből, hirtelen megtámadni, hisz’ megérzik a veszélyt, de ha egy magányos példányt látunk, az nem azt jelenti, hogy egyedül is van. Igénylik a társaságot és nem egyszer csatlakozik hozzájuk egy-egy állat.

      Gyenge pont

      A sötétséghez kötődnek, kedvelik az árnyékokat, a sötét mágiát. Így a fény számukra kellemetlen.

      Alak

      Nemes de erős formák. Nagy erős test de elegáns, okosan csillogó tekintet. Míg a Beok többnyire fehérek, és világos bunda terjed el közöttük, a Bloodragek között a barna, és minden egyéb más szín, addig a Blackmoonok többnyire fekete esetleg még ezüstszínű bundával rendelkeznek.

      Származás

      Ők az egyetlen fajtiszta klán. A Blackmoonok ritkán támadnak ok nélkül. És olyankor áldozat, akit megharaptak volna, ritkán marad. Nem vetik meg a halandókat, de olyannyira sem kedvelik őket, hogy párosodjanak velük.

      Képességek

      • Rendkívüli megérzéseikre, ösztöneikre bármikor hagyatkozhatnak. A veszélyt bármikor képesek megérezni, de eddig még nem fordult elő, hogy figyelmen kívül hagyták volna ezeket.

      • Képesek a sötétséget a segítségükre hívni. Rejtőzködés céljából éjszaka, ha egy sötét árnyékos helyre állnak be, az árnyékok, a sötétség eltakarja őket, de természetesen, ha sokáig figyelik azt a pontot, ahol a Blackmoon áll, lelepleződik.

      • Fogékonyabbak a sötétség és a vérmágiára. Rengeteg közöttük a fekete mágus, de ezt nem hangoztatják. Hiába foglalkoznak ilyen sötét és mondhatni kegyetlen dolgokkal, se nem jók és se nem gonoszok. Az arany középutat választották.

      • Mivel rengeteget és előszeretettel foglalkoznak mérgekkel egy bizonyos fokig immúnisak rá. Két adag altatóméregtől dőlnek ki, míg egy Bloodraget egy is kidönti.

      • A Blackmoonok memóriája felülmúlhatatlan. Az őket érdeklő és fontosnak tartott információkat a halálukig meg tudják jegyezni. Emlékeznek fontos dátumokra, felismerik a fontos szagokat, ízeket, tájakat. Így egy Blackmoon nehezen téved el, vagy épp nehezen bírják étellel megmérgezni.

    •  

 

 

Az Európai legenda szerint:A sötét középkorban a 15. és 17. század között. Európát a tudatlanság sötét árnyéka fedte be. A kisebb települések fejletlenek voltak. Nem volt biztonságos úthálózat. Egy- egy várost vastag erdőréteg zárt körbe. A farkastámadások nagyon gyakoriak voltak, és az sem volt meglepő, ha a farkasok emberekre támadtak. Az első feljegyzett vérfarkas (angolul werewolf were=ember; wolf=farkas) észlelés német városokban történt 1591-ben. A feljegyzés szerint egy hatalmas farkast szorítottak sarokba. Ráuszították a kutyáikat és dárdákkal döfködték,de a farkas nem támadott, nem futott el.
Percekkel később kiderült, hogy a farkas valójában egy ember és a közeli faluban lakik.
Megkínozták és bevalott 16 gyilkosságot. Köztük két terhes nő megölését is. Elmondta, hogy megpróbált szövetkezni az ördöggel. Gyilkosságait farkasformában követte el, amit arra használt, hogy elharapja áldozatai torkát. Szomjúsága a vér után egyre csak nőtt és elkezdett a közeli mezőkön kószálni. Bűntetése szörnyűséges halál volt. Halála után elterjedtek rémtettei és az emberek kezdték azt hinni, hogy több ilyen "farkasember" is jár közöttük...
A vérfarkas vagy farkasember olyan ember, aki képes farkas formát ölteni. Eredeti görög neve lycanthropus. A farkasember legendája visszanyúlik egészen az ókori görög mitológiai alakokig. Átváltozhat saját akaratából vagy átok hatására.Felveszi a farkas tulajdonságiat, Vérszomjas állattá változik. A Hollywood-i filmesek megspékelték ezt a legendát. Ezek után a farkasemberek általában teliholdkor változnak át és az, akit megharapnak, csakugyan átváltozik.



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 3
Tegnapi: 40
Heti: 94
Havi: 1 098
Össz.: 296 284

Látogatottság növelés
Oldal: Vérfarkastörténelem 2.
Bite Fight.hu: Wolf Rieder Klán [W.R] - © 2008 - 2024 - wolf-rieder.hupont.hu

A HuPont.hu az ingyen weblap készítés központja, és talán a legjobb. Ingyen weblap

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »